Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie proponuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film