Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz często zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.